Sivilceleri Yok Etmenin Doğal Yolları

Sivilceler hem bay hemde bayanların ortak cilt problemlerinden bir tanesidir. Sizinde sivilce gibi bir sıkıntınız varsa ve doğadan yardım alarak bunu geçirmek istiyorsanız ayva çekirdeğinden yardım alabilirsiniz. Bu yazımızda sivilceler için ayva çekirdeğinin nasıl kullanıldığını okuyacaksınız.

Sivilceleri Yok Etmenin Doğal Yolları

Sivilcelere iyi gelen ayva çekirdeği antioksidan özelliği ile cilt uzmanları tarafından da önerilmektedir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için dengeli beslenmeye, stresten uzak durmaya ve ayva çekirdeği gibi doğal ürünlerle cilt bakımı yapmaya özen göstermelisiniz.

Ayva çekirdeğini sivilcelere kullanmak için yarım kilo ayva çekirdeğini bir bardak suda hafif bir şekilde haşlayın ve cam bir kavanozun içine koyarak 5 gün ağzı kapalı olarak dolaba koymadan dışarıda bekletin. Ardından bu karışımın suyunu süzerek geceleri yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın ve kantaron yağı ile cildinize masaj yapın.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>