Saç Düzleştirmenin Püf Noktaları

Evde saçınızı pratik bir şekilde düzleştirmek ve kuaföre gitmeye ihtiyaç duymadan düz ve bakımlı saçlara sahip olmak istiyorsanız saç düzleştirmenin püf noktalarını bilmeniz gerekiyor. Saç düzleştirirken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili tüm bilgileri uzmanlar açıkladılar.

Saçlar düzleştirilme yapılmadan önce sıcaklığın zararını azaltan koruyucu bir sprey sıkılmalıdır. Sprey saç uzunluğu boyunca ve her noktaya sıkılmalıdır. Bu düzleştirici ve fön makinesinin verdiği hasarı engelleyecektir.

Saçlar fönlenirken tamamen kuruduğundan emin olunmalıdır. Böylece kuru saçlar uçuşurken, ıslak saçlar sabit kalmayarak görüntüyü bozmayacak ve saçlar daha ışıltılı olacaktır.Saç Düzleştirmenin Püf Noktaları

Kuruyan saçlar geniş dişli bir tarakla iyice taranır. Bu elektriklenmeyi önleyecektir. Saç kalınlığına göredört ila on parçaya bölünür. Saç düzleştirme aleti kafaya en yakın şekilde konumlandırılarak uçlara doğru çekilir. Çekme işlemi yavaşça yapılır, böylece hem saçlar düzleşir hem de fazla ısının zararları engellenir. Üzerinde çalışılan tutam tamamen düzleşinceye kadar devam edilir ve sonraki tutamlara geçilerek tüm saçlar tamamlanır.

Saçların parlaklığı yeterli bulunmamışsa tüm saçın üs bölümüne parlatıcı bir sprey sıkılır.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>