Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesi hem bay hemde bayanların problemleri arasındadır. Eğer dökülen saçlarınızı geri kazanmak ve saç dökülmesine dur demek istiyorsanız doğal yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Saç dökülmesine ne iyi geliyor, öğrenmek isterseniz bu yazımızı okumalısınız!

 

3-4 hafta boyunca her gün, 1 avuç dolusu ince kiyilmiş isirganotu kökü 8-10 saat boyunca 1-2 litre suda bekletilir, sonra 3-4 avuç isirganotu yapragi eklenir, kaynama derecesine kadar isitilir ve 10 dakika boyunca, üstü kapali olarak demlenmeye birakilir ve süzülür. Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Bu suyla kafa derisi ve saçlar 5 dakika boyunca yikanir ve kafa derisine masaj yapilir. Ama her yikamadan önce, kafa derisine, Isveç Şurubu ve isirganotu tentürü ile dönüşümlü olarak friksiyonlar yapilir.

Daha ilk haftada saç dökülmesi durur ve tedavi süresinin sonuna dogru yeni saçlar çikmaya başlar. Daha sonra bu tedavi 3-4 günde bir uygulanirsa, saç dökülmesi uzun vadede önlenmiş olur ve saçlar, esneklik ve parlaklik kazanarak, saglikli bir görünüme de sahip olurlar. Bu tedavi, kepeklenmeye karşi da çok etkilidir.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>