Saç Beyazlamasına Karşı Ne Yapmalı?

Saçlarınızın beyazlamasını önlemek ve her zaman saçınızın gerçek renginde kalmasını istiyorsanız sizler için uzmanların tavsiyelerini paylaşmak istiyorum…
Güzellik uzmanı Şems Aslan tv ekranlarından saç beyazlamasını durduran özel bir formül açıkladı. Saçlarınız sürekli beyazlıyor ve sürekli boyamak zorunda kalıyorsanız bu saç maskesini deneyebilirsiniz. Şems Aslan bu saç maskesinin, saç diplerindeki hormon yenilenmesini hızlandırdığını ve saçların normal renginde çıkmasını sağladığını söylüyor.

Malzemeler:Saç Beyazlamasına Karşı Ne Yapmalı?

  •  2 adet kuru incir,
  •  Kalanchoe bitkisinin 2 büyük yaprağı,
  •  yarım bardak ılık su.

Hazırlanışı ve Saça Kullanımı:

İnciri küp küp doğrayı ılık suda bekletin. İyice yumuşayınca sıkarak alın. Kalanchoe bitkisinin yapraklarını iyice ezip incirle karıştırın. Saç diplerine masaj yaparak yedire yedire sürün. 15-20 dakika bekletip yıkayın. Haftada 2 yada 3 kez uygulayabilirsiniz. Saç beyazlamasının durduğunu ve zamanla saçınızın kendi rengine döndüğünü göreceksiniz. Peki kalanchoe bitkisi nedir, nerede bulunur açıklayalım.

Kalanchoe Nedir:

Kalanchoe kırmızı, turuncu, sarı, leylak, beyaz veya pembe renkleri bulunan bir çiçektir. Kalanchoe’nin çiçekleri döküldükten sonra, çiçeğin bulundugu sapları kesin ve saksıyı gölgeli bir yere yerleştirin. 1 ay boyunca çiçeği cok az sulayın. 1 ay geçtikten sonra çiçeği aydınlık bir yere yerleştirip düzenli olarak sulayın. Aslında güzel bir süs bitkisi olan kalanchoe çiçeğinden bir kaç tane alıp salonumuza güzellik katıp yapraklarınıda saçlarımıza kullanabiliriz.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>