Narkozun yan etkileri nelerdir?

Ameliyat edilecek bölgenin uyuşturulması ve daha kolay  bir şekilde yapılabilmesi için o bölgeye anestezi yada narkoz uygulanır. İki çeşit anestezi yöntemi vardır. Bunlar lokal yani bölgesel ve genel anestezidir. Lokal anestezide kişinin bilinci yerindedir ve uygulanan ameliyat yöntemlerini görebilmektedir ancak genel anestezide kişi tamamen uyumaktadır.

Narkozun yan etkileri nelerdir?

  • Narkoz işleminden öcne ameliyathanenin gerekli ekipman ve sterilizasyon işlemlerlerine uygun olması önemlidir.
  • Anesteziye bağlı ölümleri tespit etmek güç olsada direk anesteziden doalyı yaşamını yitirenlerin yada problem yaşayanların oranı 1000 de 1′dir.Buna neden olan temel etken ise anestezi işleminin yanlış uygulanmasından ötürüdür.
  • Genel anestezinin yan etkileri arasında bulantı, kusma, baş ağrısı, yüksek tansiyon, normal olmayan kalp ritmi ve bilinç bulanıklığı gibi yan etkileri görülür.Bunların çoğu geçici olup eğer sürekli bunları yaşıyorsanız doktora danışınız.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>