Gözenekleri Sıkılaştırma Yöntemleri

Gözenekler bir çok kişinin yaşadığı cilt sorunlarından birisidir. Gözeneklerinize karşı çözüm bulmak ve gözenek sorunundan kurtulmak istiyorsanız gözeneklerden nasıl kurtulacağınız ile ilgili önemli bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.
Çoğunlukla yağlı ciltlerde, sıklıkla ortaya çıkan geniş gözenekler, kadınların en büyük sorunlarından biridir. İyi temizlenmemiş, yağ ve kir birikmiş ciltlerde gözeneklerin büyümesi kaçınılmaz olur. Cilt gözeneklerini daraltmak için öneriler.

Ciltte bulunan geniş gözeneklerin küçülmesini sağlamak için, öncelikle temizlenmeleri gerekmektedir. Bunun için cildinizi toz, kir ve makyaj artıklarından düzenli olarak temizlemeli ve nemlendirmelisiniz.Gözenekleri Sıkılaştırma Yöntemleri

Cildinizi temizledikten sonra cilt tipiniz ile uyumlu bir tonik yardımıyla düzenli olarak yüzünüzü silmek, cildinizin arınmasına yardımcı olacaktır.
Fazla yağ salgılayan ciltler genellikle, susuz kalmış ciltlerdir. Bunun önüne geçebilmek için her gün mutlaka düzenli olarak su tüketmelisiniz. Ayrıca cilt temizleyicilerinizin su bazlı olmasına da özen göstermeniz faydalı olacaktır.
Bunların yanı sıra cildinize düzenli olarak peeling yapmak da faydalı olacaktır. Peeling, cildinizin dokusunu düzelterek ona gençlik ve tazelik kazandıracaktır.
Cilt tipiniz ne olursa olsun, mutlaka ihtiyacınıza uygun bir peeling ürünü kullanmalısınız. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz haftada 2 ya da 3 kez, normal bir cilde sahipseniz de haftada bir kez peeling uygulamanız gerekmektedir.
Cildinizi temizlerken soğuk su kullanmak ya da bir küp buzu yüzünüzde gezdirmek de, cilt gözeneklerini küçültmede çok etkili bir yöntemdir.
Cilt temizliğinin yanı sıra, cilt bakımı da ekstra önem teşkil etmektedir. Cilt bakımında nemlendirme çok önemli bir adımdır ve cilt bakımının da son basamağıdır. Güzel, aydınlık, ışıl ışıl, temiz bir cilt için mutlaka nemlendirici krem uygulamalısınız.
Bu sayede cildinizin nemlenmesini sağlayarak, dışarıdan gelecek serbest radikallere karşı da koruma sağlamış olursunuz.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>