Boyun Tutulması Tedavisi - Boyun Tutulması Nasıl Geçer - Boyun Tutulması Evde Tedavi Yöntemi - Boyun Tutulması Hakkında Bilgi

Boyun tutulmasını geçirmek için evde yapılması gereken en basit tedavi yöntemi boyun kısmını olabildiğince sıcak tutmaktır.Boyun bölgesine sıcak torbalar, sıcak suyla ıslatılmış havlular konulmalıdır.Bunlar boynu gevşetmeye yardımcı olacak ve boyun kaslarını rahatlatır.


Boyun tutulmalarına kimi zaman masajda etkili bir yöntemdir.Tabi bu yöntem boynun tutulma şiddeti ile orantılıdır.Eğer dokununca bile acıyorsa boyun masaj yaptırmak çok zor bir hal alır.


Bu yüzden yalnızca şiddetli bir ağrı yoksa el değdirilebiliyorsa bir krem yardımı ile yavaş bir şekilde masaj uygulanılabilir.


Boynu rahat edebilecek pozisyonlarda bırakmalıyız.Yani biraz dinlendirmeliyiz onu.Çok ani hareketler yapmamalı daha sakin hareketler yapılmalı.Çünkü daha çok ağrıyabilir fevri hareketlerle.


Çok zorda kalınmadığı sürece kas gevşetici haplar içilmemeli.İçilse bile kesinlikle doktor kontrölünde alınmalıdır bu haplar.


Televizyon izlenirken veya bilgisayar başındayken boyuna destek olsun diye bir yastık konulmalıdır.Çünkü boyun yükü ağırdır.Ona destek yapıp rahatlatılmalıdır.


TAVSİYELER


Bu dertten kurtulmak için öncelikle vücut ve kafa rahat olmalıdır.Stresten daha uzak bir hayat yaşamalı, ani hareketlerden kaçınmalısınız.Ve yukarıdaki yazı sadece pratikliktir ve sadece çok şiddetli olmayan tutulmalar için dikkate alınabilir.Bizim sizlere verebileceğimiz bilgiler bununla sınırlıdır. Biz kesinlikle uzmana başvurmanızı tavsiye ederiz.