El titremesi sıkıntısı yaşıyor ve el titremesinin yarattığı kazalardan kurtulmak istiyorsanız doğadan yardım alabilirsiniz. El titremesinden kurtulmak için hangi bitkisel yöntemlerden yardım alabileceğinizi bu yazımızda paylaşıyorum...

El Titremesine Ne İyi Gelir?

El titremesine bitkisel çözüm

Ayak ve el titremesi sorunlarının tedavisi, hastalığın etkilerinin azaltılabilmesi için çeşitli şifalı bitkiler ve bitkisel tedavi yolları mevcut. İşte Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin, el ve ayaklar titreme sorunu yaşayan kişilere önerdiği bitkisel tedavi yolları ..

Kaynatılıp çay şeklinde demlenen zencefil kökünden günde 2-3 bardak içmek el titremelerine ve ayak titremelerine iyi gelmektedir.

Titreşimler için bir başka bitkisel yöntem

1 bardak kaynar haldeki suyun içine 2-10 gram kadar adaçayı ilave edilir. 10 dakika demlenen bu adaçayı çayından her gün 2-3 bardak içilir.

El ve ayaklara titreme için şifalı bitkiler arayanlara tavsiye edilen bir başka bitki ise sedef otudur. Sarımsak, sedef otu incirle birlikte yenilir. Sedef otu zehirli olduğundan kesinlikle 1 gramdan fazla yenilmemelidir.

Ellerde titreme için bitkisel tedavi yollarından biri de 1 kaşık tatlandırılmış limon suyunun içerisine 2 damla tarçın yağı damlatıp içmektir.

Ayrıca çam fıstığını bal ve üzüm ile birlikte yemek de, Allah'ın izniyle, el titremesine ve ayak titremesine iyi gelmektedir.