+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Göbek Düşmesi Belirtileri

Göbek Düşmesi Belirtileri, Göbek düşmesi rahatsızlığı halk arasında sıkça görülen ve çok ağrılı hastalıklardan birisidir. Göbek düşmesinin belirtileri ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgileri okumak istiyorsanız bu yaızmıza bakmanız yeterli olacaktır. Halk arasında daha ...

Senior Member HayaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Göbek düşmesi rahatsızlığı halk arasında sıkça görülen ve çok ağrılı hastalıklardan birisidir. Göbek düşmesinin belirtileri ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgileri okumak istiyorsanız bu yaızmıza bakmanız yeterli olacaktır.

Halk arasında daha çok göbek düşmesi olarak bilinen göbek kaçması problemine bir de göbek kayması denilmektedir. Göbek düşmesi göbeğinizin olması gereken yerin başka bir tarafına kayarak meydana gelen durumdur. Göbek düşmesi, yani göbek kaçması ve göbek kayması olarak anılan bu rahatsızlık sürekli meydana gelen bir rahatsızlık olmadığından dolayı belirtileri dahilinde de aklınıza göbek düşmesi problemini yaşayacağını gelmeyebilir.

• Göbek düşmesi belirtileri şiddetli bir şekilde mide ağrısına yol açmaktadır.
    • Göbek düşmesi yaşayan kişilerde yenilen yemeklerin ardından sürekli istifra etme gibi belirtisi de mevcuttur.
    • Göbek düşmesi yine dengesinin bozulmasından dolayı ishale sebebiyet vererek gün boyu halsiz olmanıza neden olur.

Göbek Düşmesi Tedavisi

Göbek düşmesi tedavisi tıp alanında uzman olan kişilerden yapılması, hasta sağlığı açısından çok daha önemlidir. Fakat geçmişte olduğu gibi günümüzde de göbek düşmesi tedavisi uygulayan kişiler mevcuttur. Aslında birkaç basit işlemden sonra ve göbek düşmesi nereye doğru kestirildiği takdirde herkesin uygulayabileceği bir tedavidir. Ama yine de çok mecbur kalmadıkça hiçbir tıp alanında olmayan biri kesinlikle bu tedaviyi uygulama yönüne gitmemelidir.

Göbek düşmesi meydana gelen kişi sırt üstü sert bir yere yatırıldıktan sonra ılık bir su içerisine sabun dokundurulur. Bu göbeğin kayması sağlanarak hastanın acı çekmesine engel olmaktadır. Göbek düşmesi tedavisi yapacak kişi iki elini üst üste getirir ve sert bir şekilde göbeğin düştüğü yerden doğru yukarı kaldırır. Göbek düşmesi yaşayan kişinin tedaviyi yapan kişi tarafınca bu işlemi uyguladıktan sonra normal halini aldığını hissettiğinde tedavi bitecektir.

Ziyaretçi
    Guest Ziyaretçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selam. ben de göbek kaçığı maduru olarak bir şeyler yazayım. sıkıntı büyük. herkesin aklına ilk olarak geldiği gibi belirtiler başladıktan sonra doktora gittim. 6-7 ay boyunca birkaç doktor ve bir yığın tedavi gördüm. en son gittiğim doktorum vereceğim ilaç kalmadı, en ağır ilaçlarımı verdim dediğinde adeta yıkıldım. şikayetlerim öyle çoktu ki bir insanın en son duymayı isteyeceği şey budur herhalde. tam her şey bitti derken (doktorlar inkar etmey devam etsinler) çözümü kocakarı tedavisi olarak gördükleri o tedavilerde buldum. yerinde olmadığını anlamak çok basit. aç karnına parmağı göbek deliğinin üzerine bastırın(başka biri yaparsa daha verimli olur) tıklama tam delikten geliyorsa sorun yok. benimki birkaç cm üzerinden geliyor. şikayetlerim ise sabahları iştahsızlık, karında sürekli ağrı ve acı, aşırı gaz, karın gurultusu... tedavi olarak pek çok yöntem duydum. umduğumdan fazla en azından. benim ilk denediğim yöntem bu işi daha önce yapmış birine danışmak oldu. sol elimde göbek damarı dediği bir damar buldu ve onu sıktı. ben hafif kıvranırken ve uyuşurken tam pazumun üzerinden kolumu sıktılar. elim mosmor oldu. kangren oluyordum az daha. bir on dk. yakın bekledim. sonra gevşelttik. birkaç gün çok iyiydi ama sonra yine kaçtı. sebebine çok uzun süre orada kaldığı için oraya da yatak yapması dediler. çok dikkat etmek, ani hareketlerden kaçınmak ve hatta sendelememek lazımmış, ne mümkün. yani benim işim zor. çok uzun zamandır çekiyorum ben. tavsiyem başına yeni gelenler elini çabuk tutsun. şimdiden herkese geçmiş olsun...

Ziyaretçi

göbek kaçması

bu biligilendirmeyi yazan arkadasım senle nasıl irtibata gecebilirim ? bu rahatsızlık hakkında

gurbet kuşu
    Guest gurbet kuşu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

göbek kayması

arkadaşlar bende uzun zamandır yaşıyorum bu sıkıntıyı doktorlar anlamıyo bundan kocakarılara baktırdım yerine geliyo sonra hemen tekrar eski yerine gidiyo banada yatak yapmış dediler ne yapacağımı bilmiyorum bazen nefesim kesiliyo

Ziyaretçi

Arkadaşlar bu bardak çekme olayı var ya onu deneyin benim ağRımı hemen kesiyor. Bilmeyenler için küçük dekor mumlar var onu yakıp göbeğinizin üstüne koyun sonra üstüne bardak kapatın 15 20 dakika bekleyin acınız azalacak.

Ziyaretçi

arkadaşlar merhaba,
    benim başıma geldiğinden dolayı yazmak istedim.kesin çözüm babamın ellerinden geldi.
    ilk olarak yapılan hasta sırt üstü bacaklar geri çekik şekilde yatıyor.daha sonra tedaviyi uygulayacak olan kişi ayakta duruyor ve işaret parmağını hastanın göbeğine sokuyor.ardından göbeğin etrafındaki derileri (her iki yandan) tutarak hastanın etrafında 3 tur dönüyor.dikkat edilmesi gereken ise kesinlikle parmağın ordan sıyrılmaması.deri parmağa 3 tur sonunda dolandığında hastanın göbeğinde can yakan ağrılar oluşacaktır birz dayanmanız gerekiyor.kısa bir süre bu pozisyonda beklendikten sonra göbek yukarı doğru çekilir ve bir anda bırakılır.ardından göbek olduğu yerdedir.beş-on dakika pozisyonu bozmadan dinlendikten sonra kalkıp günlük işinize dönebilirsiniz.hiçbir ağrınız kalmaz.

Ziyaretçi

arkadaşlar benim de bu rahatsızlığım var aç olsam bile iştahım yok sürekli halsizim karnımda dik durmamı engelleyecek bir ağrı doktora gittim üşütmedir dedi bir hap verdi geçti hapı içtim daha kötü oldu sonra misafir olan komşu teyzemiz gel yat bakiyim sen dedi açtı karnımı iki üç muayene etti ne üşütmesi göbeğin kaymış senin dedi bikaç dua okudu başladı ovalamaya karnımın yanlarından ortasına doğru ovaladı sonra tişörtümün üstünden iki parmağını bastırıp bikaç dk bekledi göbeğimden kalp atışlarını hissettim ama kendinizi kasmadan rahat olmanız gerekiyor. sonra bu ovalama ve parmak bastırma işlemini bikaç kere daha tekrarladı ve ayaklarımı tutup kaldırıp ben yatıyorken sallandırdı sarstı sonra yüzüstü kapandım ayaklarımı geri kapatıp popoma değdirdi sonraki 5-10 dk dinlendim şimdi eskisi gibiyim ağır kaldırmaktan olur diyolar ya bazen doktorlardan fazla eski kocakarı tedavileri de iyi olabiliyo

Ziyaretçi

benimde karnım şuan yerinde değil benim babaannem var o nasıl tedavi olunmasını biliyor bana yaptı yukarıda geçtiği gibi böyle karnını oturuncaya kadar ve bardaklar karın deline koyup ceviriyor parmağa ile deliğe bastırıyor ağrıyı/acıyı hemen hafifletir

Ziyaretçi

göbek düşmesi

arkadaşlar aynı sorun bendede oldu hatta cok fecı ağrılar cektım midemde ve karnımda gazda oluyordu süreklı ve bebek kıpırdar gıbı sert bısey yer değiştiriyor.cok korktum hamıleyım bıle sandım kendımı testler negetıf cıkıncada ınternetten şikayetlerımı yazınca göbek düşmesi belirtieri olduğunu anladım yazılanlardan bır uygulamayı yaptım ve bugun cok rahatım.bır patates yada soğanı alıp tam gobek deliğinize denk gelecek sekılde yüzüstü yatın buarada bacaklarınızıda arkadan poponuza kadar ellerınızle bıleklerden kavrayıp cekın ve o esneda göbeğinizi içine cekın hanı yaparızya normalde gobek kucuk gorunun dıye ve o anda kıpırdanmlar baslıyor agrılı bır yanma oluyo vucudundan bırsey cekılıyor gıbı oluyor ve sonunda fecı bır rahatlama ....tavsıye edıyorum umarım ıyı gelıur sızede ben 2 haftadır cok cektım cok kotu bır sey

Ziyaretçi

Göbek düşmesi hem basit bir olay hem zor bir olay.Basitliği amliyat ilaç ve iğneyle iyi olmaz.Zorluğu ise insana belli belirsiz hayattan bıktırıcı bir acı vermesidir. Yan etkileri ise mide ağrı,kısık ağrısı,böbrek sancısı,ağız kokusu,vucutta kırgınlık zamanla ayakta çekme.
    .. Tedavisi bilene kolay bimeyen hem zor hem tehlikelidir.

+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Ülkemizin başkentini küçük harflerle yazınız.