Saçların cansız ve sönük görünmesi bir çok kişinin ortak problemlerinden bir tanesidir. Saçlarınızın cansız ve mat görünmesi problemini sizlerde yaşıyorsanız evde uygulayacağınız basit bakım yöntemleriyle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Saçları Canlandırmak İçin Maske

İri katlar:
Katlı kesimler her zaman saçların daha canlı ve dolgun görünmelerini sağlarlar. Her boy saç için bu değişmez bir kuraldır. Katlı kesilmiş saçlarınızı öne doğru eğip ellerinizi kullanarak köpükle şekillendirmeniz dolgun bir görünüm için yeterli olacaktır.

Kıvırcık saçlar: Şahane kıvırcıklarla saçınızın aslında ince telli olduğuna kimsenin inanası gelmez! Üstelik şekillendirmesi de çok kolay. Saçlarınızı hafif nemliyken iri bigudilerle sarın ve kurumasını bekleyin. Bigudileri açtıktan sonra taramadan önce saç spreyi sıkın ve sonra ellerinizle şekil verin.

Dolgun perçemler: Birkaç tutam kısa perçem ayırıp alnınıza doğru fön çekin ki saçlarınız çok daha dolgun görünsün. En iyi sonucu almak için önce saçınızı yandan ayırın fazla olan taraftaki saçlarınıza öne doğru fön çekin yana doğru da olur. Önemli olan bir kısım saçınızın yüzünüzün etrafında görünmesi. Saçınızın en üst noktasına da hafif krepe yapın. Son olarak sabitleyici sprey sıkın.

Enfes bukleler: Uzun saçlar dalgalı bukleler sayesinde daha canlı ve dolgun dururlar. Bunun için önce saçlarınızı sıcak ve iri bigudilerle gevşek gevşek sarmalısınız. Sadece uçlarını sarsanız da yeter. Çok fazla bekletmeden bigudileri çıkarın ve sprey sıkın. Taramaya gerek yok. Bitti bile!