Evde parfüm nasıl yapılır?

Parfümler özellikle yaz aylarında kötü kokulardan korunmak için önemli faydalar sağlayan yardımcılarımız arasında yer almaktadır.  Ancak parfümler faydalı oldukları kadar doğaya zararlarıylada bilinmektedir. Ozon tabakasının delinmesinde parfümlerin önemli etkileri olduğunu unutmamak gerekiyor.

Evde parfüm nasıl yapılır?

Parfüme hem yüksek ücretler ödemek istemiyor hemde evde kendi parfümünüzü hesaplı bir şekilde hazırlamak istiyorsanız sizler için evde parfüm nasıl yapılıyor araştırdık ve bu yazımızda paylaşıyoruz. Yöntemi anlatıldığı gibi uygulayarak evde kendi parfümünüzü kendiniz yapabileceksiniz.

 

İşte evde parfüm yapmanın yolları ;

 

Ev parfümü yapmak için 1 kahve fincanını dolduracak kadar gül yaprakları yarım fincan alkol içerisinde 7 gün boyunca bekletilir.

1 bardak su kaynatılır ve kaynadıktan sonra içine 1 çorba kaşığı kadar portakal rendesi, 1 tatlı kaşığı nane ile 2 tane karanfil ilave edilip karışım 15 saat bekletilir. 15 saat bekleyen karışım süzülür ve 7 gün bekletilmiş olan gül sıvısı ile birbirine karıştırılır. Elde edilen ev yapımı parfüm cam kapta ve serin yerde saklanmalıdır. Kullanılacağı zaman içine 1 kapak kadar tatlı badem yağı da ilave edebilirsiniz.

 

Suna Dumankaya

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>