Doğal Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Saçlarınızın bakımını düzenli olarak yapmak ve fazla para harcamadan güzel saçlara sahip olmak istiyorsanız bitkisel saç bakım yöntemlerinden yardım alabilirsiniz. Doğal yöntemlerden yardım alarak saçlarınızı nasıl güzelleştirebileceğiniz ile ilgili önemli bilgileri sizler için yaptığım araştırmayı okuyarak öğreneceksiniz. 

 

Saç maskelerini temiz saça uygulayın!

 

Hazırladığınız doğal maskeleri temiz saça uygulayın. Daha sonra maskenin saça daha iyi ve hızlı nüfuz etmesi için saçlarınızı sıcak bir havlu veya streç ile sarın. Maskenin önerilen süresi kadar bekletin ve bol suyla durulayın. Durulama sonrası uçlarına kadar soğuk su tutun.

 

Doğal Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Ballı zeytinyağlı saç maskesi

 

Malzemeler: 3 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı bal, Bone

 

Hazırlanışı: Zeytinyağı ile balı karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle veya streçle örtün. 15 dakika bekledikten sonra şampuanlayıp iyice durulayın.

 

*****

 

Zeytinyağlı saç maskesi

 

Malzemeler: 5 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 yumurta, Bone

 

Hazırlanışı: Zeytinyağı ile yumurtaları karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle veya streçle örtün. 15 dakika bekledikten sonra iyice durulayın.

 

*****

 

Portakallı saç maskesi (parlak saçlar için)

 

Malzemeler : 1 adet portakal, 1 çorba kaşığı bal, bir kaç damla sandal ağacı yağı

 

Hazırlanışı: Portakal suyu, su, bal ve sandal ağacı yağını iyice karıştırın. Bu karışımı parlak saçlar için şampuan sonrası durulamada kullanın.

 

*****

 

Doğal saç maskesi (derinlemesine temizlik ile parlak görünüm için)

 

Malzemeler: 1 fincan taze sıkılmış limon suyu veya sirke

 

Hazırlanışı: Saçlarınızı şampuanlayın, bir fincan limon suyu ve ya sirkeyi saçlarınıza döküp, masaj yaparak iyice yedirin. Arkasından saçlarınızı durulayın. Saç kreminizi sürün ve yıkayın. Bu uygulama saçlarınızdaki tüm kiri alır ve saçlarınıza nefis bir parlaklık verir. Bu yöntemi 2 haftada bir tekrarlayın.

 

*****

 

Doğal saç maskesi (kepekli, dökülen, incelen ve kırılan saçlar için)

 

Malzemeler: Çemen tohumu

 

Hazırlanışı: Çemen tohumunu çektirin ve bir gece öncesinden suya yatırın. Hazırladığınız macunu saç derisine masaj yaparak sürün ve 15-20 dakika bırakın. Yumuşak olan bir şampuanla yıkayın. Bu macun-maske kepekli, dökülen, incelen, kırılan saçlar ve kellik sorunlarına iyi gelir.

 

*****

 

Yıpranmış saçlar için saç maskesi

 

Malzemeler: 1 adet muz, bir kaç damla badem yağı

 

Hazırlanışı: Muz ve badem yağını karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dakika kadar saçınızda bıraktıktan sonra, maden suyuyla durulayın. Ardından şampuanlayıp saç kremi sürün.

 

*****

 

Kuru saçlar için saç maskesi

 

Malzemeler: Bir çorba kaşığı bal, yarım fincan tam yağlı süt

 

Hazırlanışı: Bal ve sütü karıştırıp, saç derisine masaj olarak uygulayın ve 15 dakika bırakın. Daha sonra yumuşak şampuanla yıkayın.

 

*****

 

Kırılan saçlar için saç maskesi

 

Malzemeler: hindistancevizi yağı, misket limonu suyu

 

Hazırlanışı: Haftada 2 kez, misket limonu suyuyla karıştırdığınız hindistan cevizi yağını saçlarınıza maske olarak uygulayın.

 

Doğal saç bakım maskeleri ile saçlarınıza bakım yapın.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>