Doğal Saç Boyası Yapılışı

Saç boyaları saça verdiği zararlar sebebiyle bir çok bayanın tercihten kaçındığı durumlardan birisidir. Günümüzde doğal yöntemlere yeniden dönülmeye başlandı. Sağlıktan kozmetiğe kadar bir çok konuda doğal ürünlerden yardım alınıyor. Saç boyanızı da hazır almak yerine doğal yöntemlerden yardım alarak boyayabilirsiniz. Doğal saç boyama yöntemlerinden en etkilisi papatya suyudur. Papatya suyuyla saçlarınızı sarartabilir, doğal bir sarılık elde edebilirsiniz. Papatya suyunu saçınıza uyguladıktan sonra güneşte beklemeniz kürden daha etkili sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Papatya suyuyla saç nasıl beyazlatılır, hep birlikte öğrenelim…

Doğal Saç Boyası Yapılışı

 

Doğal kumral boya

100 gr. Papatya
1/2 litre su

Papatyaları kaynar suya atın. 30-40 dakika demlendikten sonra süzün. Elde edilen suya 50 gr gliserin katın. Rengin daha koyu olması için, 100 gr papatya kullanın. 30 dakika bekletip saçınızı yıkayın.

Doğal sarı boya

25-30 gr soğan kabuğu
1 bardak su

Soğan kabuklarını 20-30 dakika kaynatın, süzün. 100 gramına 5 gr gliserin katın. Saç istenilen rengi alana kadar bu boyayı her gün sürün. En az yarım saat mümkünse gece boyunca bekletin.

Açık sarı doğal boya

150 gr ışkın
Yarım litre beyaz üzüm şarabı

Işkını şaraba katarak yarısı buharlaşana kadar kaynatın. Soğutun ve saçınıza uygulayın. En az yarım saat bekletip yıkayın.

Koyu kahve doğal boya

10-15 gr ezilmiş yunan cevizi
25 gr acı taş
75 gr zeytinyağı
50 gr su

Malzemeleri karıştırarak kısık ateşte bir süre kaynatın. Elde ettiğiniz karışımı soğutup saçınıza uygulayın. yarım saat bekletip yıkayın.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>