Cep Telefonunun Zararları

Cep telefonu şüphesiz çağımızın en önemli buluşlarından bir tanesi .Dünya’da da cep telefonu kullanımında ilk sırada biz yer alıyoruz. Peki cep telefonuyla bu kadar çok konuşmak sağlıklı mı, hiç düşündünüz mü? Sizler için cep telefonu hakkında ufak bir araştırma yaptık. Araştırmamızdan cep telefonunun zararları hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Cep Telefonunun Zararları

Gelişen teknoloji insan sağlığı için birçok tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Evlerde kullanılan elektrikli ve elektronik bütün eşyalar elekromanyetik bir alan oluşturuyor. Özellikle cep telefonu kullanımı konusunda dikkat gerekli çünkü bedava dakikaları bitirmek için yapılan konuşmalar, cep telefonunu baz istasyonlarından tehlikeli bir nesneye dönüştürüyor.

Elektromanyetik dalga yayan cihazlar ve iletişim ürünleri, son yıllarda insan hayatında daha fazla yer almaya başladı. Özellikle GSM şirketleri arasında yaşanan rekabet, sektörün çok hızlı büyümesine neden oldu. Daha kaliteli iletişim için kurulan baz istasyonları ise insan ve çevre sağlığı açısından tartışılıyor. Şirketler son aylarda rekabet için bedava dakikalara yoğunlaştı. Ancak, Elektromanyetik Kirliliği Önleme, Ölçme, Araştırma ve Eğitim Derneği Temkoder, GSM şebekeleri ve cep telefonları konusunda ilginç bir ayrıntıya dikkat çekti: Bedava dakikalar, baz istasyonlarından daha tehlikeli.

CEP TELEFONU DAHA ZARARLI

Temkoder Başkanı Mehmet Bayramoğlu cep telefonlarıyla ilgili önemli bir ayrıntıya da vurgu yaptı: “Cep telefonlarıyla 24 saat beraberiz. Kullanımına dikkat etmezsek zarar bakımından baz istasyonundan daha önde gelir. Eğer uyurken yastık altında tutuyorsak, uzun uzun kulaklıksız kullanıyorsak tehlike çanları çalar. Nasıl ki aldığımız gıdaları ölçülü ve sağlıklı olanları tüketmeye çalışıyorsak cep telefonunun kullanımında da ölçülü olmalıyız.”

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>