B12 Vitamini Hangi Gıdalarda Bulunur?

B12 vitamini eksikliğiniz varsa ilaç kullanmak yerine beslenerek bu sorunu giderebilirsiniz. B12 vitamininin hangi besinlerde bulunduğunu öğrenerek bu rahatsızlığı gidermeniz çok daha kolay olacak. İşte sizler için yaptığım araştırma ;

B12 Vitamini Hangi Gıdalarda Bulunur?

B12 vitamininin sinir sistemi ve dolaşıma değerli katkıları bulunmaktadır. Çünkü bu vitamin doğal olarak hayvansal ürünlerde bulunur.
Dolayısıyla vejetaryenlerin alternatif besinleri bulmaları gerekir. Günümüzde B12 vitamini ile zenginleştirilmiş hayvansal olmayan birçok ürün bulunmaktadır.

Vejetaryen olanlar B12 ihtiyacı için aşağıdaki besinleri tüketebilirler.

B12 ile zenginleştirilmiş içecekler. B12 ile zenginleştirilmiş soya sütü bu açıdan idealdir. Ayrıca B12 ile zenginleştirilmiş birçok enerji içecekleri de bulunmaktadır.

Süt ürünleri ( süt, yoğurt, peynir )

Yumurta

Avokado

Besin mayası, kahvaltılık gevrekler gibi B12 ile zenginleştirilmiş besinler

Vejetaryenler ayrıca B12 vitamin ihtiyaçlarını karşılamak için B12 vitamin desteklerinden de alabilirler. Fakat bu vitamin destekleri hekim tavsiyesiyle olmalıdır.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>